Menü
Sepetiniz

Bar Sandalyesi

Bar Sandalyesi

Ayak boyu uzun, normal sandalyelerden biraz daha farklı tasarıma sahip olanlara bar sandalyesi adı verilir. Bar sandalyeleri genellikle uzun bir çelik çubuk üzerine yerleştirilir. Ayakları koymak için gerekli olan destek kısmı çubuk üzerine yerleştirilir. Oturma kısmı çeşitli malzemelerden yapılır. Özgün tasarımlara sahip olan bar sandalyeleri, bar taburesi olarak da adlandırılır. Kullanılacağı mekana ve konsepte uygun olarak tasarlanırlar. Mekanın dekorasyonuna göre malzemeleri çeşitlendirilir. İngilizce Bar kelimesinden üretilen kelimenin Türkçedeki anlamı çubuktur.

Bar Sandalyesi Modelleri

İşletmelerin bazılarındaki masaların boyları yüksek olduğundan sandalyelerin de ona uygun yükseklikte olması gerekir. Bar sandalyesi modelleri yüksek masalarda oturanların rahatlığı düşünülerek üretilmiştir. Bar sandalyesi modelleri genellikle ticari işletmelerde kullanılsa da günümüzde evlerde ve işyerlerinde de kullanılmaya başlamıştır. Özellikle evlerdeki Amerikan tarzı mutfaklarda sıklıkla bar sandalyesi kullanılır. Kendi arasında çeşitli modelleri bulunan bar sandalyelerinin üretiminde genellikle metal ve ahşap kullanılır. Kullanım amacına, kullanılacak yere ve üretim malzemesine göre model çeşitliliği artmaktadır.

Bar Sandalyesi Fiyatları

Eve, işyerine veya ticari mekanlara uygun olarak tasarlanmış olan bar sandalyesi fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Her bütçeye uygun bar taburesi bulunmaktadır. Metal olarak üretilen bar sandalyeleri genellikle ticari mekanlar için üretilmektedir. Ahşap olanlar ise dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Bar sandalyelerinin fiyatlarını etkileyen en önemli faktör malzemedir. Metali ahşap veya plastikten üretilen bar sandalyeleri kullanılan malzemeye göre fiyatlandırılır. 80 ila 120 cm arasında yüksekliğe sahip olan bar sandalyeleri tasarımlarından dolayı yere monte edilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.